krautwire.cz » reference

Orbit C, Orbit PA II, Audiodrom, srpen-prosinec 2009

1.12.2009

Petr Wolf, Martin Justan, Audiodrom, srpen - prosinec 2009

POWER UP! (část II.)

Zbrusu nový Krautwire Orbit C se postaral také o příjemné překvapení - zvukové krajiny maloval přesně a bleskurychle. Nebylo možné si jej splést s jiným kabelem ve skupině A: přívlastky jako transparence, otevřený zvuk, rychlost a dobrá artikulace jej popisují nejlépe. … Každopádně doporučujeme k poslechu.

POWER UP! (část IV.)

Krautwire Orbit PA II toho má hodně společného s GigaWatt LC-2, i když ve výsledku se mírně liší. Co je spojuje, je pevnost a rozhodnost zvukového projevu. Některé kabely jako kdyby se nemohly rozhodnout, mají-li notu zahrát měkce nebo razantně, rychle nebo pomalu - Orbit PA II tímto neduhem rozhodně netrpí a naprosto bez zaváhání bleskově a přesvědčivě reaguje. Je důležité vědět, že PA II byl vyvinut především pro přístroje s vysokými proudovými nároky, což je možná i důvod, proč jsme s ním měli nejlepší výsledky právě na koncových zesilovačích. Každopádně se experimentování meze nekladou a v klidu jej můžete zapojit i ke zdrojovým komponentům. Protože jsme měli k dispozici ve stejné délce i Orbit II, bylo zajímavé oba kabely napřímo porovnat - nebudeme dlouho napínat a hned prozradíme, že PA II je prostě lepší ve všech ohledech. Už na spodku slyšíte, že i když objemové množství basu je přibližně stejné, jeho kvalita je neporovnatelně vyšší. S PA II dostaneme v balíčku i transparentnější středové pásmo, muzika volněji dýchá, hlasy jsou prokreslenější a všechno je živější, blíže k realitě. PA II je rafinovanější i na výškých, dokáže si s nimi více pohrát a pošle je dál s větším energetickým nábojem než jiné kabely - nejen to ale i dynamika tohoto drátu se nám libila například v Grandmother´s Song Vienny Teng. Jde o kabel, který by se s přehledem probojoval do jakéhokoli síťového ´Top 10´. Není bez zajímavosti, že Krautwire Orbit PA II používá naprosto stejné konektory jako referenční, mnohem dražší, Nordost Valhalla, tj. IEC Wattgate a zástrčky od Hi-Fi Tunning. Vzhledem k tomu, že vzorek PA II, který jsme měli k dispozici, byl skutečně jen velmi horkým prototypem, nebylo by fér jej zařazovat do finálního přehledu - počkáme si raději až na standardní výrobní kousek.

ad_krautwire_orbit.jpg

Kontakt

KRAUTWIREIng. František Kraut
Šlikova 11, 169 00 Praha 6 - mapa
+420 724 076 707, krautwire@krautwire.czNovinky

31.12.2022 • produkt roku

12.6.2022 • Super Symetric

20.4.2022 • Orbit Main

----

Reference

5.1.2023 • Super Symetric Gold

31.12.2022 • produkt roku 2022

1.7.2009 • Audiodrom Fractal

tvorba webových stránek: Ananas.cz mapa webu | tisk | nahoru ↑

facebook Výhradní distributor konektorů WBT Výhradní zastoupení Kiseki nataudio Výhradní zastoupení SSC Prodej dalších značek
  Výhradní distributor
konektorů WBT
Výhradní zastoupení
Kiseki
Výhradní zastoupení
NATaudio
Výhradní zastoupení
SSC
Prodej dalších značek