krautwire.cz » reference

Síťový kabel KrautWire the Power - Mistress Power

18.3.2000

Patrik Bláha, AMP 03/00

 

power.jpg, 11 kB

Asi mne někdo bude mít za blázna, že píši o tom, jak síťový kabel má velký vliv na zvuk. Sám jsem tomu moc nevěřil, ale přece jsem to asi tak před pěti lety zkusil. Kdykoli jsem nahradil obyčejnou dvoužílu za minimálně 2x1,5 mm nebo ještě lépe 2x2,5 mm, zvuk se vždy razantně vylepšil. Začal jsem si pohrávat se síťovými kabely, filtry, předělával jsem si elektrický rozvod ve zdech, mám také speciální jistič, na kterém je pověšená pouze jedna zásuvka, jež slouží hifi účelu. Každý tento krok má velký vliv na výslednou reprodukci.

Nedávno se mi dostal do rukou kabel Krautwire the Power, který není jen kusem odstřižené šňůry z velkého klubka pod názvem Kablo Vrchlabí. Tento kabel je přímo vyráběn a smotán ze značně dimenzovaných 4 x 4 mm hybrid stříbro-měď kabelů s teflonovou izolací (bohužel jsem ho nestačil odvážit, ale je to macek, který by se mohl objevit i v sado-masochistických salónech). Myslím, že stříbro je zřejmě mrhání materiálem, ale proč ne. U zástrčky směřující do přístroje jsou umístěny tři ferity, které jsou speciálně vybírané pro potlačení rušících elementů ze sítě, jež jsou schopny akusticky ovlivnit zvuk vaší aparatury. Svou roli hraje geometrie (bohužel pod ponožkou) a 1,5 m délka, kde obě tyto vlastnosti také mohou potlačovat rušivé elementy. Za pochvalu stojí zástrčka, která je velmi masivní a její vnitřní konstrukce zajišťuje vysokou spolehlivost.

K čemu všemu tento kabílek připojit? Nejlepší zkušenosti mám se zesilovači. Zvuk se vyjasní, pročistí se výšky. Slyšíte více detailů, lesku, vylepší se prostor. Nejvíce je to slyšet při poslechu klasické hudby. 6. symfonie od Mahlera je podstatně lehčí, vzdušnější. Máte pocit, že zesilovač si se zvukem bravurně pohrává. U rockové hudby se to nemusí všem líbit, ale pokud máte velmi dobré bedny, oceníte čistší, "rychlejší" a hlavně hlubší bas, zpěvák vám přestane mizet za scénou a krásně vystoupí dopředu. Vše je rytmické a opět velmi detailní. U akustického jazzu si povšimnete lehkosti metliček, těla bubínků a perkusí, naléhavé drnčení strun u kontrabasu (velmi často se objeví i parazitní zvuky, za kterou však nemůže vaše aparatura či nezatlumené bedny nebo okno, ale nahrávka a nástroj samotný).

Je velmi těžké specifikovat, o kolik se vylepší zvuk. Není to, jako když si koupíte o třídu lepší komponent, to ne! Doma vám zůstane velmi podobný zvuk, kde v každém směru se vám vylepší detailnost a čistota. Pokud vlastníte zesilovač od dvaceti tisíc korun výše, doporučuji nejdříve vyzkoušet, avšak si myslím, že se vám bude líbit.

U CD přehrávačů je to trochu složitější. Dražší přístroje většinou mají své vlastní filtry a připojením tohoto kabelu (ve smyslu dalšího filtru) se zvuk spíše zhorší. Hlavně co se týče dynamiky, např.SONY CDP XA 7 ES, Accuphase DP - 65. Na přístrojích, které nemají dokonalou filtraci, by to však mělo fungovat. Jedná se především o levnější CD přehrávače (většina z nich má však pevný přívod). Ovšem rovněž doporučuji nejdříve vyzkoušet a poté se rozhodnout. Cena kabelu je k levným CD přehrávačům poměrně vysoká a vy se musíte rozhodnout, zda vám pomůže více kabel nebo investice do lepšího CD přehrávače.

Kontakt

KRAUTWIREIng. František Kraut
Šlikova 11, 169 00 Praha 6 - mapa
+420 724 076 707, krautwire@krautwire.czNovinky

1.1.2024 • nový USB kabel

31.12.2022 • produkt roku

12.6.2022 • Super Symetric

----

Reference

5.1.2023 • Super Symetric Gold

31.12.2022 • produkt roku 2022

1.7.2009 • Audiodrom Fractal

tvorba webových stránek: Ananas.cz mapa webu | tisk | nahoru ↑

facebook Výhradní distributor konektorů WBT Výhradní zastoupení Kiseki nataudio Prodej dalších značek
  Výhradní distributor
konektorů WBT
Výhradní zastoupení
Kiseki
Výhradní zastoupení
NATaudio
Prodej dalších značek