krautwire.cz » reference

Ultima II / Hi-Fi Voice

1.11.2009

Na letošní výstavě Home Cinema v Praze měl premiéru reproduktorový kabel KrautWire Ultima II. Zaujal mě svým neobvyklým až agresivním designem i celkově průměrnou a akceptovatelnou cenovkou a tak jsem rád, že mi bylo umožněno podívat se mu na zoubek i po zvukové stránce.

Z firmy KrautWire mi bylo sděleno, že se jedná o obnovenou výrobu již před delší dobou ukončeného modelu Ultima, ovšem ve značně modifikované verzi. Dříve byla geometrie kabelu ukryta v konvenční černé nohavičce. Nyní je kabel odhalen, což si myslím je velmi působivé. Navíc je na výběr dosti výrazné černo-červené provedení, ale také „přírodní“ stříbrné, černo-stříbrné či červeno-stříbrné podle přání uživatele. Změnou prošla i geometrie a počet vodičů oproti starší verzi. Co zůstává jsou použité materiály a základní filozofie. Tou je styk stříbra s teflonem, od kterého se materiály odvíjí. Rovněž využití lanka jako vodiče zůstává zachováno. V jiných modelech totiž KrautWire dle vlastních slov postupně přechází na plné „solid core“ vodiče. Kabel je tedy z hybridního materiálu stříbra a mědi, kde stříbro je na povrchu vodičů. Spleten je křížově z 16ti teflonem izolovaných vodičů o průřezu 0,55 mm2, takže ve výsledku kabel poskytuje průřez 2x 4,4 mm2, což při použitých materiálech je průřez dostatečný. Použita je technologie tzv. křížového propletu - tj. jednotlivé vodiče se vždy v každém oku prokříží. To lze uskutečnit pouze ruční výrobou - strojově toto uspořádání nelze aplikovat protože po osmi propletech by se stroj zákonitě zasekl - žádný totiž neumí zároveň rozplétat. Tím se výrazně liší od podobně vypadající konkurence. To, zda křížový proplet je opravdu tak vhodnou a účinnou geometrií, chceme v tomto testu ověřit.

...

více na http://www.hifi-voice.com/testy/krautwire-ultima-ii.html

Kontakt

KRAUTWIREIng. František Kraut
Šlikova 11, 169 00 Praha 6 - mapa
+420 724 076 707, krautwire@krautwire.czNovinky

31.12.2022 • produkt roku

12.6.2022 • Super Symetric

20.4.2022 • Orbit Main

----

Reference

5.1.2023 • Super Symetric Gold

31.12.2022 • produkt roku 2022

1.7.2009 • Audiodrom Fractal

tvorba webových stránek: Ananas.cz mapa webu | tisk | nahoru ↑

facebook Výhradní distributor konektorů WBT Výhradní zastoupení Kiseki nataudio Výhradní zastoupení SSC Prodej dalších značek
  Výhradní distributor
konektorů WBT
Výhradní zastoupení
Kiseki
Výhradní zastoupení
NATaudio
Výhradní zastoupení
SSC
Prodej dalších značek